ANTRE DEKORASYONU

Bbaltacı 08 Mart 2013 0

Hepimiz kapıyı açtığımızda ferah ve iç açıcı bir eve girmek isteriz, bu nedenle evin giriş kısmı, yani antrenin düzenlemesi oldukça önemlidir. Toplu ve göz yormayan bir dekorasyon düzenlemesi ile, eviniz için en doğru antre düzenlemesini yapabilirsiniz. Dolap, ayna, ayakkabılık ve çeşitli aksesuarların bulunduğu antre bölümünde, mutlaka askılık ve ayakkabı giyim çıkarmak için de puf tarzında bir koltuğa ihtiyacınız var. Peki, tüm bu dekorasyon öğelerinin dizaynı nasıl olmalıdır?

antre dekorasyon örnekleri

Geniş bir antreniz varsa, dekorasyon düzenlemesi konusunda daha rahat ve daha çok seçeneğinizin olacağı kesin. Kapıdan ilk girdiğinizde daha ferah ve giriş bölümünün daha geniş görünmesini isterseniz, kapının tam karşısındaki duvara boydan boya geniş bir ayna monte edebilirsiniz. Böylece hem alan daha geniş görünecek, hem de mekan daha ferah bir havaya bürünecek.

antre dekorasyonu

Ayakkabı, mont, şapka, bere gibi aksesuarlarınızı koyduğunuz dolap tercihinizi gömme dolaplardan yana kullanabilirsiniz. Böylece yerden tasarruf yapmış da olacaksınız. Gömme dolap modelleri için IKEA, Bauhaus, Praktiker ve Koçtaş gibi büyük yapı marketlerine ya da mobilya mağazalarına bakabilirsiniz. Gömme dolap tercih etmeyenler için yaylı dolap modellerini önerebiliriz. Son yıllarda kullanımı giderek artan yaylı dolap modelleri, özellikle pratiklik açısından oldukça rahat.

antre dekorasyon

Portmantonun hemen yanında yer alan tekli bir koltuk ya da puf, özellikle hem siz hem de misafirlerinizin ayakkabı giyip çıkarmasını kolaylaştıracak. Evin ve antrenin dekorasyonuna uygun olarak seçeceğiniz bu puf, mekanın şıklığına da şıklık katacak. Peki, duvarlar ve tekstil ürünleri nasıl olmalı? Duvarlarda, antrenin havasını tamamen değiştirecek ve oldukça popüler olan ilginç tasarım duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Desenli ve açık renklerde bir duvar kağıdı, girişin daha geniş ve daha ferah görünmesini sağlayacak.

farklı antre dekorasyon

Giriş kısmında tercih edeceğiniz halı ve diğer aksesuarlarda oldukça önemli. Evin bu kısmında seçeceğiniz portmanto ve ayakkabılığın yanı sıra, duvar kağıdı ile de uyumlu bir halı tercih etmeye özen gösterin. Yine açık tonlarda, desenli bir halı, evin giriş bölümü için uygun olabilir. Aksesuarlara gelince…

portmanto modelleri

Kapıdan girişte, tasarım bir askılığa yer verebilirsiniz. Ev dekorasyonu ve aksesuar mağazalarında bulabileceğiniz tasarım askılığın yanı sıra, çiçeklerin büyüsünden de yararlanabilirsiniz. Açık tonlarda bir dekorasyon tercih edecekseniz, özellikle orkideler antre dekorasyonu için ideal olabilir.

portmanto modelleri 2013

Kapıdan giriş kısmında merdiven varsa, merdiven boşluğunu değerlendirebilirsiniz. Bu boşluğa yaptıracağınız raflı dolaplar sayesinde, yerden tasarruf ederken, evde oluşabilecek dağınıklığı da engelleyecek ve aradığınız her şey elinizin altında olacak.

antre dekorasyon önerileri

 

Antre dekorasyonu için daha farklı bir şeyler düşünüyorsanız, girişteki duvarlardan birine akvaryum motajı yaptırabilirsiniz. Balıklar, daha kapıdan girer girmez huzur bulmanızı sağlarken, bu ilginç tasarım eve gelen misafirlerinizin de çok hoşuna gidecek.