CİLT GÜZELLEŞTİREN ÇAY

Bbaltacı 06 Mart 2013 0

Evinizde doğal cilt güzelleştiricileri ile yaşadığınızı biliyor musunuz? Pahalı kremler, estetik uygulamalara ihtiyaç duymadan, doğal ve bitkisel yöntemlerle daha berrak ve güzel bir cilde kavuşabilirsiniz. Kremlerin ve dışarıdan uygulanan yöntemlerin etkinliğine inanmıyorsanız, tam da size göre bir tarif. Aktarlarda bulabileceğiniz bitkiler yardımı ile yapacağınız bu çay ile, daha güzel bir cilde kavuşacaksınız.

cilt güzelleştiren çay

Siyah noktalar, sivilceler ve açılmış gözenekler… Bayanların korkulu rüyası olan bu cilt problemlerinden bu çay sayesinde kurtulacaksınız. Her biri cilt güzelliğinde önemli rol oynayan bu bitkileri merak ediyor musunuz?

  • Çuha çiçeği
  • Şahtere
  • Gül goncası
  • Çoban çantası
  • Dulavrat otu

Cilt güzelliğinde önemli bir rol oynayan çuha çiçeği, aynı zamanda menopoz dönemindeki bayanlarda görülen ter basmalarının da önlenmesine yardımcı olur. Şahtere ise sebzelerin şahı olarak bilinmektedir. Karaciğer üzerinde de önemli etkileri bulunmaktadır. Karaciğer üzerinde önemli bir etkisi bulunan diğer bir ot da çoban çantasıdır. Karışımın içindeki dulavrat otunu, cilt güzelliğinin yanı sıra, egzama ve sedef hastalıklarında da tercih edebilirsiniz.

bitkisel çay tarifi

Son olarak gül goncası, hem kokusu hem de cilt güzelleştirici etkisi ile bilinmektedir. Terlediğiniz zaman, terinizin bile gül kokmasını sağlayan gül goncası ve diğer cilt güzelleştirici bitkileri bir arada demleyip, her sabah ve akşam içebilirsiniz. Vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olan bu cilt güzelleştirici çay, 1 ay düzenli olarak tükettiğinizde cildinizdeki farklılığı siz de göreceksiniz.