EN İYİ LAZER EPİLASYON

Bbaltacı 14 Mart 2013 0

Bayanların korkulu rüyası istenmeyen tüyler için alternatif bir tedavi yöntemi olan lazer epilasyon, son yıllarda en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinin başında gelmektedir. Özellikle yaz aylarında, bikini mevsimi geldiğinde daha büyük bir sıkıntı haline gelen istenmeyen tüyler; ağda, tıraş bıçağı ya da epilatör gibi yöntemlerle geçici olarak yok edilmeye çalışılır. Ancak bu durum, giderek bir problem haline gelebilir. Özellikle yüz, sırt, göbek ve göğüs bölgesinde bulunan rahatsız edici tüylere, bu geçici çözümlerden çok kalıcı çözümler gerekmektedir.

en iyi lazer yöntemi

Lazer epilasyon, bu bölgelerde çıkan tüylerden kurtulmak için alternatif ve kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Eskiden yaz aylarında yapılması önerilmeyen lazer epilasyon, artık her mevsim yapılabiliyor. Tüylerin derecesine ve bölgesine bağlı olarak, ortalama 8-10 seansta tamamen kurtulmanızı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayan lazer epilasyonla ilgili, bayanların en büyük korkusu izler. Lazerin uygulandığı bölgede leke ve izler kalmasından korkan bayanlar, geçici çözümler uygulamaya devam ediyorlar. Oysa günümüzde, doğru estetik merkezi ve doğru yöntemlerle uygulanan lazer epilasyonlar, tüylerden iz kalmadan ve kalıcı olarak kurtulmanızı sağlıyorlar. Peki, en iyi lazer epilasyon yöntemi nedir?

alexandrite lazer yöntemi

Alexandrite Lazer, Diode Lazer ve ND Yağ Lazer gibi farklı yöntemleri bulunan Lazer epilasyon yöntemleri, bölgelere ve tüylerin kalınlık ve derecesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Alexandrite Lzer, açık ten ve koyu renk kıl için ideal bir yöntemdir. Esmer tenlerde pek fazla tercih edilmez. Ruby lazere göre yan etkisi daha az olsa da, yine de esner tenlerde kullanılması önerilmemektedir.

diode lazer yöntemi

Diode Lazer, Alexandrite lazere göre daha farklı etkilere sahiptir. Yüz, sırt ve kol bölgesinde uygulanan en etkili yöntem olan Diode lazer, diğer lazerden daha derinlere inerler. Bu da, derin yerleşim gösteren kıllarda da en etkili yöntem olmasını sağlamaktadır. Bir lazer kliniğinde mutlaka bulunması gereken Diode Lazerin, tüm bölge ve sonuçlar incelendiğinde en  etkili lazer yöntem olduğu anlaşılmıştır. Tüm cilt tiplerinde kullanım olanağı sağlaması da Diode Lazer’in en önemli avantajlarının başında gelmektedir.

nd lazer yöntemi

ND Yağ Lazer, esmer cilt tiplerinde kullanılması önerilen bir lazer epilasyon yöntemidir. Deriye lazer ışını gönderirken, cildin en üst tabakasını koruma altına alan ND Yağ lazer, ayrıca kan dolaşımını arttırarak cildin gençleşmesini sağlayıcı etkiye de sahiptir. Yüz gençleştirici tedavi yöntemleri arasında yer alan bu yöntem, tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilmektedir. En koyu cilt tipleri de dahil olmak üzere, tüm cilt tiplerinde kullanılan ND Yağ Lazer yöntemi, leke ve yanıklara sebep olmaz. Uygulama esnasında minimum düzeyde acı veren yöntem, oldukça etkilidir.