SMS DEVRİNE SON VERDİ “WHATSAPP”

Bbaltacı 26 Şubat 2013 1

Arkadaşlarla ücretsiz olarak konuşabilmenin yeni yolu whatsapp, ücretli SMS devrini kapatıp, yeni bir devrin açılmasını sağladı. Bir dönem gençler arasında en popüler iletişim aracı olan MSN Messenger ile benzerlik gösteren Whatsapp, telefon üzerinden iletişim sağlamasıyla çok daha kolay bir kullanım. Mevcut internet bağlantınız üzerinden ücretsiz olarak mesajlaşmanıza olanak sağlayan Whatsapp, sadece mesaj değil, aynı zamanda ses kaydı göndermenizi ve konumunuzu paylaşmanızı da sağlıyor. Artık daha fazla ödemeyin,  başka operatörlerdeki arkadaşlarınızla da ücretsiz mesajlaşmanın keyfini siz de yaşayın!

whatsapp indir

Appstore’un en popüler uygulamalarından birisi olan Whatsapp’ın kullanımı giderek yayılınca, diğer telefonlarda da kullanılmaya başladı ve artık SMS yoluyla iletişim kurma devrinin önüne geçmiş durumda. Bir arkadaşınıza fotoğraf göndermek için kaç TL ödemeniz gerekiyor? Oysa, internet bağlantısının olduğu her yerde whatsapp ile ücretsiz olarak fotoğraf gönderebilirsiniz.

whatsapp samsung

Iphone, Android, Blackberry ve Nokia/Ovi için indirebileceğiniz Whatsapp üzerinden ayrıca grup chat yapabilir, çevrimdışı mesaj gönderebilir ve kişisel durumunuzu ve profil resminizi değiştirebilirsiniz. Rehberinde whatsapp uygulaması yüklü olan herkesi Favoriler kısmında görebilir ve profillerini açtığınızda en son ne zaman Çevrimiçi olduklarını görebilirsiniz. Kişisel durumunuzu Müsait, Meşgul, Sporda, Derste, Uyuyor gibi durumların yanı sıra, kendi belirleyeceğiniz durumlarda da belirleyebilirsiniz.

Mobil platform desteğinin fazla olması, whatsapp’ın en güzel taraflarından biri. Bu, Iphone ve Blackberry’nin yanı sıra, diğer işletim sistemine sahip telefonu olan arkadaşlarınızla da konuşabilmenizi sağlıyor. İnternet üzerinden telefonla konuşmanızı sağlayan Viber’den farklı olarak, Whatsapp’ı yükleyebileceğiniz birçok farklı telefon alternatifi bulunuyor.

whatsapp iphone

Telefonunuza ilk kez indirdiğiniz Whatsapp uygulamasını ilk açtığınızda, karşınıza çıkan ilk ekranda telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Böylece rehberinde kayıtlı olduğunuz herkesin whatsapp listesinde siz de görüneceksiniz. Telefon rehberinde olduğu gibi, uygulamadaki Favoriler bölümünden birini seçtiğinizde de otomatik olarak o kişi ile otomatik konuşma penceresi açılmaktadır.

Karşınızdaki kişi online olsun ya da olmasın mesajlarınız karşı tarafın telefonuna iletiliyor. Bu uygulamayı Msn ve diğer iletişim araçlarından ayıran en güzel tarafı da bu. Konuşma penceresinde gönderdiğiniz mesajın yanında bir tick çıkması,mesajınızın gönderildiği anlamına geliyor. İki tick ise mesajınızın iletildiği ve karşı tarafın mesajınızı gördüğü anlamına geliyor. Yeni nesilin iletişim aracı Whatsapp’ın kullanımı, tüm Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek yayılıyor. Başka operatörlere göndereceğiniz mesajlar için her ay 12 TL ödemeye son! Whatsapp ile, internet bağlantısının olduğu her yerde ücretsiz mesajlaşabilirsiniz.

Yorumlar »

  1. selçuk 27 Şubat 2013 10:04 - cevapla

    HEMEN ALACAM